Skiene verdens beste avgjør VM på, er utviklet i Norge – her er hva det betyr for deg

I september avgjøres Rulleski-VM på utstyr levert av FF. Her er hva det betyr for deg som vil gå tryggere på asfalt.

FFSKIS-FF Active Skate rulleski i bevegelse på asfalt – lett, stabil og presis med naturtro skifølelse for sommertrening.

Når verdens beste rulleskiløpere skal kåres i VM i september, konkurrerer de på utstyr levert av oss. Det er ikke en reklame vi har kjøpt oss til – det er en validering vi har jobbet ti år for. Og det sier noe viktig om skiene du selv kan rulle på.

Norskutviklede ski avgjør VM

I september avgjøres Rulleski-VM i Madona i Latvia. FF Rollerskis er offisiell utstyrsleverandør – det vil si at løperne konkurrerer på våre ski. Det samme gjelder World Cup-helgen i Val di Fiemme i Italia.

Hvorfor forteller vi deg dette?

Ikke for å skryte. Men fordi det svarer på et spørsmål mange stiller seg før de kjøper rulleski: Kan jeg stole på dem?

En rulleski som holder gjennom et VM – sprintheat, fellesstart på 20 km, tøffe motbakker – er en rulleski som er bygget riktig. Den samme rammen, de samme V-track-hjulene og den samme dempingen som tåler det presset, er det vi legger under deg som trener på asfalt om sommeren.

Forskjellen er bare hva du bruker dem til:

  • Eliten bruker dem til å vinne VM.
  • Du bruker dem til å gå tryggere ned bakken, kjenne mindre vibrasjon opp i beina, og holde teknikken hele økta – så formen sitter når Birken venter.

Det er det samme håndverket. Utviklet i Norge, for norske forhold.

Rulleski-VM og World Cup 2026 – der FF leverer skiene

DatoStedUtstyr
3.–6. septemberMadona, Latvia – VMFF Rollerskis
18.–20. septemberVal di Fiemme, Italia – World CupFF Rollerskis

Skisporet på asfalten – bygget i Norge, godt nok til VM

Du trenger ikke gå VM for å fortjene utstyr som er bygget for kontroll. Vil du kjenne forskjellen selv? Prøv en FF 360 Flow gjennom «Fall in Love with FF» – vår gratis prøveordning.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *