Våre ambassadører
Bedre teknikk og utholdenhet med rulleski fra FFskis
For oss er skiglede viktig!
Våre ambassadører har samme visjon og de trener skiteknikk for å bli best. Dette med FF rulleski.
Sommerhalvåret er fantastisk mulighet til for å ha det gøy, samtidig som man trener skiteknikk. Det er her grunnlaget legges for neste skisessong. Med FFskis, vil du oppleve rulleski som et perfekt verktøy til å trene skiteknikk.
De fleste skiløpere tilbringer flere timer på rulleski enn på snø. Våre ambassadører vet hvor viktig det er at treningen føles riktig – at utstyret gir trygghet, kontroll og en naturlig flyt.
Hvorfor velger de FFSkis?
Med demping, bremser og V-spor-hjul får de samme balanse, motstand og kontroll som på vinterføre – og kan trene lenger, tryggere og mer presist.
Ambassadørene våre representerer ulike nivåer og bakgrunner, men de deler den samme drivkraften: å flytte grenser, inspirere andre og bevise at ekte skifølelse ikke avhenger av snø.
Dette er menneskene som er med å tester, utfordrer og former fremtidens rulleskiopplevelse. Vi sier Tusen Takk!
Hermann Skram BOTTERUD
Bærums Skiklubb
Jeg er en 25 år gammel langrennsløper som denne sesongen har representert Bærums Skiklub, Team Vestmarka Fleischer Finans og Norway Rollerskiteam. Jeg er en dedikert og målrettet utøver, med særlig styrke i sprint, og har i løpet av de siste årene opparbeidet meg både gode resultater og et sterkt nettverk i langrennsmiljøet.
Jeg er i dag trener for Team Vestmarka, et av Norges største juniorteam. Bosatt sentralt i Oslo, trener ofte i området og er synlig på rulleski i Oslo-området; Ser du meg på trening og har et spørsmål eller to om FFski og annet relatert, spør meg så skal jeg forsøke å hjelpe. Jeg er også tilgjengelig for å ha skikurs og individuelle timer.
Victoria NITTEBERG
Nesodden IF
– Jeg har testet mange rulleski, men ingen som føles så stabile og skilike som FF sine. Man trener jo for langrenn, så det er viktig at alt føles naturlig – at jeg kan jobbe med teknikken akkurat som på snø. Rulleski skal ikke bare være et alternativ, det skal være gøy. Og for meg er det like gøy som langrenn.
Etter en sterk sesong med andreplass sammenlagt i verdenscupen, er motivasjonen høyere enn noen gang.– FFSkis er alltid med i kofferten når jeg reiser verden rundt for å finne nye steder å trene. Flyten kommer naturlig med disse rulleskiene, og jeg blir like imponert hver gang – de fortsetter å utvikle seg, selv når de allerede er best.
Bruno Debertolis
Team Trentino Robinson
Ciao FF, jeg prøvde rulleskiene… wow… virkelig veldig bra…
Etter min mening er de nok de beste jeg har brukt! Svært presise i retningsendringer, svært få vibrasjoner, lett vekt og lette å bruke i klassisk stil. Selv hastigheten på hjulene er perfekt!
Oddvar Brå
Tidligere langrennsløper
Jeg har gått på rulleski siden 1970 og har prøvd mange modeller. De siste åra har det skjedd lite utvikling på rulleski. I begynnelsen av juni i fjor prøvde jeg FF Classic for første gang og fikk en helt ny opplevelse. FF Classic går rettere, er mer stabile, og vibrerer mindre en skiene jeg har brukt tidligere. Det er som å gå i spor og på snø. Det er fantastisk å kjenne det på rulleski.